Tipptunni lindude ränne on näha radaripildil.

Põhjakaarte tuuled nõrgenevad sellel nädalal ja ilm soojeneb. Lindude kevadränne saab taas hoo sisse. Rännet võib mõnikord näha ka radaripildil ebamääraste radarimplussidena.

Lähipäevade ilm soojeneb ja mõnes kohas võib temperatuur kerkida ligi +15 kraadini. Kevade edenemine saab taas hoo sisse ja taevalaotuses võib nautida lindude rännet. Osa rändajatest on meile juba ka tänavu saabunud.

Linnud ja putukaparved võivad tekitada häireid radaripildil

Pärituul ja päikeseline ilm aktiveerivad lindude aktiivsema rände, mis toimub eri etappides. Lindudele meeldib rändel soodne tuulesuund. Temperatuur ei oma nii suurt mõju lindude rändeplaanides.

Sinikael-part tiibu rapsutamas.

Mõnikord on lindude rännet näha ka radaripildil, seda eriti kui linnuparvi on palju. Aktiivne ränne läheb lahti päikeseloojangul või varahommikul. Siis on teinekord radaripildil näha kummalisi signaale, mida mõni on imestanud. Selge taevas ja radaripildil liiguks justkui sajuala. Kui selline signaal on sinu lähedal võib pilgud suunata horisonti ja uurida kas on näha rännul olevaid linde. Radaripildil on linnuparved näha samalaadaselt nagu läheneks nõrk sajuala.

Lindude ränne radaripildil.
Lindude ränne radaripildil.

Põhjatuul nõrgeneb ja linnud tulevad tagasi

Nagu juba eelnevalt mainisin on oodata sellel nädalal tuule suuna muutust ja temperatuuride tõusu, seega pilgud taevasse, sest seal võib näha nii mõndagi huvitavat!

Head linnuvaatlust!

Tekst ja pildid Margus Kehi

Metsvint