Jaaninädalal ilm muutub!

 

Nädalalõpp tuleb veel suviselt soe

Laupäeval ja Pühapäeval tõusevad temperatuurid üle 20°C ning üsna tõenäoliselt tõusevad päikese käes laupäeval temperatuurid üle 25°C. Taevasse tekib rünkpilvi ning pole välistatud ka vähene hoovihm, mis temperatuure natuke langetab. Hoovihma seas võib esineda ka äikest, kuid kuiva õhumassi tõttu ei ole äike tugev.  Pühapäeval on pilvi taevas rohkem ning hoovihmad sagenevad. Temperatuurid jäävad 20°C piiresse. Samal ajal hakkab põhjast meie suunas valguma külmem õhumass. Nii jäävad Soomes Lapimaal temperatuurid kümne kraadi piiresse.

Jahe Jaaninädal: Lääne-Euroopa kõrgrõhkkond, Venemaa madalrõhkkond

Jaaninädalal ilm jaheneb tuntavalt. Lääne-Euroopa ja Briti saarte ümbrusesse on moodustumas lai kõrgrõhkkond ja Eesti idapoolele jääb pöörlema madalrõhkkond. Käesoleval aastaajal toovad madalrõhkkonnad meile enim hoogsademeid.  Seega järgmisel nädalal on hoovihmad pea igapäevane nähtus. Soome põhjaosas on oodata aga hooti jällegi lund ja lörtsi.

Jaanipäeva osalt ei ole aga ilm Euroopa kohal väga sooja lubav: Lääne-Euroopa  kõrgrõhkkond tähendaks meile tuuli põhjakaartest, aeg ajalt tihedat pilvisust ja hoovihma. Kuigi jaaninädalalõpu ilm on veel  mõistatus, võime juba praegu välistada tõenäoliselt kuumalaine ning ka lund ei tohiks sadada. Seega hetke ilmamudelite kohaselt ootab meid ees hoovihmadega, vahelduva pilvisusega ja jahedama õhuga jaanipäev. Temperatuurid jäävad päeval 10-15°C piiresse. Sõnajalaõit otsima minnes tasub aga soojemalt riidesse panna, sest öised temperatuurid jäävad 3-7°C piiresse. Maapinnal võib esineda ka 0°C.

Koostas: Margus Kehi

 

3,720 total views, 1 views today