Huvitavad faktid kevade kohta?⚘?☉??

Selle talve viimane päikeseloojang.

 

Juba homme algab meil neljast aastaajast teine ehk kevad! Kuigi õhus on tunda kevade lõhna ja kuulda linnulaulu tasub teepeal arvestada siiski libeduse ohuga. Tasub meeles pidada, et teetemperatuur ei ole sama, mis õhutemperatuur. Kevade selgetel öödel jahtub maapind kiiresti ning kui õhk on veel paar kraadi plussis on teetemperatuurid juba miinuses. Ära ei tohi unustada sulamisvett, mis võib õhtu hämaruses jäätuda kui ka halla ohtu ning musta jääd.

Meie kevadilma mõjutavad suuresti põhja poolt talvised õhuvoolud ning Lõuna-ja Kesk-Euroopa soojemad ilmad. Nende omavahelises võitluses võime me kevade jooksul kohata kõiki nelja aastaaega.

Kogusime siia mõned huvitavad faktid kevade kohta:

  1. Termiline (meteoroloogiline) kevad algab, kui õhutemperatuur tõuseb püsivalt 0ºC ja 10ºC kraadi vahele. 
  2. Ööpäevaringe temperatuuri kõikumine on suur: Näiteks võib päikesepaistelisel päeval olla teetemperatuur kümneid kraade plussis, öösel aga langeb miinusesse. Samasugune, kuid mitte nii suur kõikumine toimub ka õhutemperatuuriga. Soojem on Lõuna-Eestis ja külmem rannikul.
  3. Atmosfäär soojeneb aeglaselt: päike soojendab aprillis juba samal võimsusel kui augustis, kuid talve järgselt, läheb atmosfääril aega, et soojeneda.
  4. Kevadel võib õhutemperatuur küündida suviste näitudeni.
  5. Kevad on aastaaegadest üks kuivemaid.
  6. Õietolmu hooaeg algab juba märtsis.

Mida huvitavat meenub Teile seoses kevadega?

-Margus